• pdf.pisz.pl
  • immortaliser.htw.pl
  • Zagłębie mistrzem Polski!

Seeeebek - 05-27-2007 17:29

W meczu ostatniej kolejki Orange Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Legię Warszawę i sięgnęło po swój drugi w historii tytuł mistrzowski. Decydujące spotkanie dostarczyło kibicom niesamowitych emocji, godnych meczu ważącego o mistrzostwie. Legia od samego początku zdominowała spotkanie i w 31. minucie za sprawą Włodarczyka warszawiacy wyszli na prowadzenie. Trener Michniewicz na zmianę zdecydował się już w pierwszej połowie, przeciętnego Pietronia zastąpił Kolendowicz. Zagłębie z nowymi siłami ruszyło do ataku i jeszcze w pierwszej odsłonie doprowadziło do wyrównania.
    Tuż przed gwizdkiem na przerwę gola na 1:1 zdobył Arboleda. Kolumbijczyk precyzyjnym strzałem głową nie dał najmniejszych szans Fabiańskiemu.
    W drugiej połowie to Zagłębie sprawiało lepsze wrażenie, nieco ożywienia wprowadził wprowadzony przez Czesława Michniewicza Rui Miguel. Swoją przewagę Zagłębie udokumentowało w 74. minucie, kiedy to Stasiak ucieszył fanów Zagłębia. Nic dziwnego, wynik 2:1 dawał ekipie z Lubina mistrzostwo.
    Jakby mało było emocji, pod koniec meczu sędzia Siejewicz stanął przed nie lada dylematem. Po strzale Legionistów piłka zatrzepotała w siatce bramki strzeżonej przez Vaclavika, sędzia początkowo chciał uznać bramkę, ale po konsultacji ze swoim asystentem wskazał na rzut wolny.
    Piłkę mocno wybił czeski golkiper Zagłębia, a sfrustrowany Choto zachował się jak ostatni cham i całą swoją złość skierował na jednego z zawodników Zagłębia. Sędzia Siejewicz nie miał żadnych wątpliwości i ukarał reprezentanta Zimbabwe czerwoną kartkę.
    Grająca w osłabieniu Legia nie potrafiła już strzelić bramki i tytuł powędrował na Dolny Śląsk.

Ronnie - 05-27-2007 19:10
    Ale im sie udalo, ostatni mecz i mistrz :D, ogolnie to mi to wisi bo i tak nie lubie polskiej pilki... :lol:

yarado - 05-28-2007 10:34
    Kto by nie był mistrzem to po sezonie lepszych zawodników wykupią i jak co rok odpadną z 3 rundzie eliminacji do LM

Budzik - 05-30-2007 08:42
    no udalo sie im ale afera i tak jest:D

Borek80 - 02-18-2008 06:14
    i po Zaglebiu i jego Miszczu, II liga -10 punktow na start i grzywna, cala Polska sie smieje z Miszcza